صفحه اصلي | تماس با ما | تبليغات در سايت | آمار خبرها | آمار مشاهده
 

اخبار اجتماعي سياسي جدید ترین خبر اجتماعي سياسي خبر قبلی خبر بعدی چاپ خبر
توجه: شما در حال مشاهده یک خبر قدیمی هستید. برای مشاهده خبرهای جدید مرتبط به موضوعات خاص، از جستجوی خبر استفاده نمایید.

نخستين بيمارستان تخصصي سرطان در کشور ساخته مي شود

بر اساس گزارشي که از سوي بنياد امور بيماري هاي خاص در اختيار ايرنا قرار گرفت، "فريبا لاهوتي" در آستانه برگزاري نخستين اجلاس بين المللي نيکوکاري ايران افزود: اين بيمارستان به عنوان بزرگترين مرکز آموزشي، پژوهشي و درماني سرطان کشور با حضور و مشاوره متخصصان تراز اول کشور در اين حوزه ساخته مي شود.
به گفته وي، اين بيمارستان در فضايي به وسعت 16 هزارمترمربع در 12 طبقه در تقاطع خيابان سئول با بزرگراه چمران ساخته خواهد شد.
لاهوتي با بيان اينکه مراحل ساخت اين پروژه بزرگ ملي در حال انجام است ، اظهار اميدواري کرد حداکثر تا سه سال آينده ساخت اين بيمارستان تخصصي پايان يابد .
وي گفت:‌ درصورتي که خيرين سلامت براي ساخت اين بيمارستان کمک رساني کنند، مي توان فرايند ساخت را کوتاهتر از زمان تعيين شده طي کرد .
قائم مقام بنياد امور بيماريهاي خاص گفت: اين بيمارستان ، پس از ساخت ، با همکاري دانشگاه علوم پزشکي مربوطه فعاليت تخصصي خود را انجام خواهد داد و با توجه به حمايت خيرين کشور، خدمات اين مرکز زير تعرفه دولتي ارايه مي شود.
وي افزود: بيماران مبتلا به سرطان در کشور ما مشکلات بسيار زيادي دارند و علاوه بر مشکلات بيماري و ناراحتي هاي جسمي و رواني آن، مشکل تأمين مخارج سنگين درمان و دارويي را هم دارند و در اغلب موارد اين بيماران و خانواده هاي آنان توان پرداخت اين هزينه هاي ميليوني را ندارند و نيازمند حمايت هستند.
نخستين اجلاس بين المللي نيکوکاري ايران به همت بنياد نيکوکاري فردوس به دبير کلي سيد رضا نيري، قرار است روزهاي اول و دوم تيرماه امسال با حضور برخي مسوولان و نمايندگان سازمانهاي جهاني در تهران برگزار مي شود.
اجتمام ** 1776/1572

    منبع خبر:خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران - ايرنا     شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹

دفعات مشاهده: ۵۴۹ کد خبر: ۱۱۳۰۵۲
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت رایان پژوه سلامت می باشد.
Copyright © 2010 RayanPajouh. All rights reserved.