صفحه اصلي | تماس با ما | تبليغات در سايت | آمار خبرها | آمار مشاهده
 

اخبار صنفی جدید ترین خبر صنفی خبر قبلی خبر بعدی چاپ خبر
توجه: شما در حال مشاهده یک خبر قدیمی هستید. برای مشاهده خبرهای جدید مرتبط به موضوعات خاص، از جستجوی خبر استفاده نمایید.

دادگاه متهم به كلاهبرداري از طريق "درمانگري انرژي" درتهران برگزار شد

جلسه دادگاه رسيدگي به موضوع كلاهبرداري "درمانگر انرژي" با حضور چهار شاكي خصوصي پرونده و حدود ‪ ۱۵۰‬تن از بيماران شفا يافته در حمايت از متهم پرونده روز چهارشنبه در شعبه ‪ ۱۰۰۸‬مجتمع قضايي ولي عصر تهران برگزار شد.

به‌گزارش خبرنگار ايرنا، "سيامك مديرخراساني" قاضي‌اين پرونده كه داراي ابلاغ ويژه ازرياست قوه قضاييه براي رسيدگي‌اين پرونده بود، اتهام "محمدعلي اكبري" را كلاهبرداري با اقواي بيماران و با ادعاي درمان بيماري آنها با انرژي درماني، اعلام كرد.

اين پرونده پيشتر در شعبه چهارم دادگاه مشهد رسيدگي مي‌شد كه به دستور رييس قوه قضاييه براي رسيدگي به تهران احاله شده بود.

در ابتداي اين جلسه رييس هيات هفت نفره كارشناسي دادگستري با ارايه توضيحاتي در خصوص بحث جديد انرژي درماني، تصريح كرد: با بررسي و آزمايشات مختلفي كه از شخص آقاي علي‌اكبري توسط هيات كارشناسي و در آزمايشگاههاي معتبر دانشگاه تهران انجام شده است، وجود انرژي درمانگر و اثربخش در ايشان تاييد مي‌شود.

دكتر "مهدي دوستداري" تاكيدكرد: با بررسي دقيق آزمايشگاهي و همچنين مستندات موجود توان و انرژي خارق‌العاده در وجود آقاي علي‌اكبري براي اعضاي هيات كارشناسي كه همه آنها داراي تخصص‌هاي مختلف پزشكي از جمله بيهوشي و دندانپزشكي هستند، محرز شده است.

وي، با تشريح روند و مكانيزم چگونگي انرژي درماني افزود: اين نيروي خدادادي كه معمولا توسط درمانگران انرژي به بيماران منتقل مي‌شود، به صورت صددرصد در همه افراد تاثير يكسان ندارد و برخي ممكن است از همين روي اين برداشت را بكنند كه فرديكه مدعي انرژي درماني است، دروغگو و شيدا است.

به گفته وي بحث انرژي درماني يك موضوع جديد علمي در جهان است كه حتي بزرگترين دانشمندان و مختصصان غربي كه اين موضوع و اثربخشي انرژي درماني را تاييد مي‌كنند، هنوز دقيقا نتوانسته‌اند، توجيه علمي درخوري را در اين خصوص ارايه دهند.

دوستداري تاكيد كرد: بيش از ‪ ۱۰۰‬نفر از بيماراني كه آشنايي قبلي با متهم اين پرونده را نداشته‌اند، در آزمايش‌هاي مختلفي كه در حضور هيات كارشناسي انجام شده است اذعان كرده‌اند، حتي از صداي شعر خواندن ايشان تاثير و انرژي دريافت كرده‌اند.

وي، تصريح كرد: هيات كارشناسي دادگستري به اتفاق آراء و با يافته‌هاي آزمايشگاهي وجود نيروي درمانگر و خارق‌العاده را در علي‌اكبري امري قابل اثبات مي‌داند.

دكتر "عباس‌كريمي" از اعضاي هيات كارشناسي دادگستري نيز با حضور در جايگاه ويژه با اشاره به عنوان گزارش هيات "بررسي اثرات ضد تشنجي روش انرژي درماني غيرتماسي، در مدل تشنج ‪ PTZ‬در موش سوري" گفت: با آزمايشهاي ويژه‌اي كه در محيط آزمايشي در دانشگاههاي معتبر انجام شده، شكي وجود ندارد كه متهم اين پرونده داراي انرژي درمانگر است.

به گفته وي، مقداري انرژي كه در محيط آزمايشگاهي كه به مراتب تاثير انرژي به دليل شرايط خاص محيطي كمتر است، در وجود علي‌اكبري وجود دارد تا حدي است كه به راحتي مي‌تواند بيماري‌هاي علاج نشدني مانند سرع را نيز درمان كند.

وي، بااشاره به پايان نامه‌تخصصي خود در همين زمينه در دانشگاه شيراز و موضوع تاثير انرژي ليزر در درمان بيماريهاي مختلف، تصريح كرد: هيات كارشناسي ماهيت وجود انرژي خارق‌العاده را در علي‌اكبري با انجام آزمايشهاي مختلف تاييد مي‌كند.

متهم اين پرونده نيز پس از قرائت نظر هيات كارشناسي دادگستري به جايگاه ويژه رفته و ضمن اشاره به ‪ ۹‬ماه زنداني شدن در زندان وكيل‌آباد از مساعدت رياست قوه قضاييه در انتقال اين پرونده به تهران و توجه ويژه به اين پرونده قدرداني كرد.

علي‌اكبري، بااشاره به پرونده‌هاي مختلفي كه در همين خصوص در دادگاههاي مختلف به نفع وي مختومه شده بود، گفت: من به بيش از ‪ ۳۶‬شهر در ايران براي درمان بيماران توسط انرژي درماني سفر كرده‌ام و براي اولين بار در مشهد چهار نفر شاكي خصوصي مدعي شدند كه من كلاهبردار و دروغگو هستم.

وي، ضمن استقبال از موضوع پيگيري اين شكايت، تصريح كرد: اين دادگاه روشن خواهد كرد كه بحث انرژي درماني يك موضوع علمي است.

علي‌اكبري، دليل اصلي اين اتهام‌ها را ناشي از تعارض منافع برخي از افراد و سازمان‌ها در ارايه خدمات انرژي درماني دانسته و افزود: در تمام بروشورهاي تبليغاتي كه در دسترس بيماران قرار گرفت، با روشني به اين موضوع تصريح شده كه برخي از بيماران ممكن است نتوانند انرژي استاد را جذب كنند و امكان بهبود نيافتن آنان وجود دارد.

وي، با اشاره به همين موضوع تاكيد كرد: ممكن است برخي از افراد بدون توجه به واقعيتهاي موجود و توصيه‌هاي ارايه شده اين تصور را مي‌كرده‌اند كه ما مدعي بوده‌ايم هر بيماري و شخص بيماري را مي‌توانيم با انرژي درماني معالجه كنيم.

به گفته اين متهم، اين در حالي است كه هميشه اعلام شده بود كه ممكن است بيماران و افراد خاصي نتوانند انرژي را جذب كرده و در مقابل انرژي درماني از خويش مقاومت نشان دهند.

وي، ضمن رد هرگونه كلاهبرداري در خصوص انرژي درماني با قرائت نامه‌هاي مختلفي از دانشگاه‌ها و متخصصان و دانشمندان غربي در محضر دادگاه اعلام كرد: من اين شيوه درماني را نه تنها در ايران، بلكه در كشورهاي مختلف دنيا از جمله آمريكا، سوئيس و فرانسه ارايه مي‌دهم.

در اين جلسه عيسايي مديركل حقوقي سابق وزارت كشور نيز كه در همين رابطه به اتهام معاونت در جرم تحت تعقيب دادسراي مشهد قرار گرفته بود، نيز به دفاع از خود پرداخت.

وي، خاطرنشان كرد كه اگر به عنوان شخصيت حقوقي در وزارت كشور گفته‌ايم كه متهم از اين انرژي برخوردار است، به استناد آراء صادر و اسناد پزشكي ارايه شده بود و هيچ عمدي در كار نبوده است.

ساير متهمان اين پرونده نيز در همين رابطه در جايگاه حاضر شده و از خود دفاع كردند و اتهام وارده مبني بر معاونت در جرم را نپذيرفتند.

در پايان جلسه دادگاه و پس از اخذ آخرين دفاع و دريافت لايحه دفاعيه رييس دادگاه درباره تصميم خود در پروده به خبرنگار ايرنا گفت: در مواردي اگر بتوانم حكم صادر خواهم كرد، اما در مواردي كه متهم از قاضي مشهد و نيروي انتظامي شكايت كرده پرونده براي رسيدگي مفتوح خواهد بود.پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

دفعات مشاهده: ۱۴۰۲۳ کد خبر: ۳۳۴۵
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت رایان پژوه سلامت می باشد.
Copyright © 2010 RayanPajouh. All rights reserved.