صفحه اصلي | تماس با ما | تبليغات در سايت | آمار خبرها | آمار مشاهده
 

اخبار صنفی جدید ترین خبر صنفی خبر قبلی خبر بعدی چاپ خبر
توجه: شما در حال مشاهده یک خبر قدیمی هستید. برای مشاهده خبرهای جدید مرتبط به موضوعات خاص، از جستجوی خبر استفاده نمایید.

آزمايشگاه خواب بيمارستان بهارلو راه‌اندازي شد

آزمايشگاه خواب بيمارستان بهارلو با هدف تشخيص و درمان انواع اختلالات خواب فعاليت خود را از اول دي ماه آغاز نموده است.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، اختلالات خواب يكي از اختلالات شايع در جوامع انساني است كه در سالهاي اخير با ابداع روش پلي سومنوگرافي امكان تشخيص آن براي جامعه پزشكي محقق شده است.

در اين روش با بكارگيري همزمان ابزار تشخيص همچون EMG, ECG, EOG, EEG ، فلومتري، سنجش اكسيژن شرياني، سنجش حركات قفسه سينه و شكم، سنجش تغييرات وضعيتي بدن و Video monitoring و بررسي نتايج آنها و ارتباط آنها با يكديگر امكان تشخيص و تشريح وضعيت خواب بيمار و اختلالات آن در مقايسه با خواب طبيعي مقدور مي‌شود.

پيچيدگي‌هاي تشخيص و هزينه‌هاي بالاي اين روش درماني باعث شده است تا اين روش كمتر در كشور مورد توجه قرار گيرد، وليكن اهميت اختلالات خواب آن در بروز سوانح و حوادث، دانشگاه علوم پزشكي تهران را بر آن داشت تا به عنوان دانشگاه مادر و متولي علوم نوين پزشكي در اين راه نيز پيشقدم شده و اقدام به راه اندازي اولين آزمايشگاه خواب در سيستم‌هاي دولتي و دانشگاهي نمايد.

اين آزمايشگاه علاوه بر انجام پلي سومنوگرافي استاندارد در شب هنگام، امكان انجام تست‌هاي ويژه روز خصوصا MSLT , MWT را نيز دارا مي‌باشد.

همچنين يادآور مي‌شود بيمارستان بهارلو به عنوان بزرگترين مركز ارائه خدمات سلامت شغلي كشور با راه اندازي آزمايشگاه خواب و كلينيك خواب امكان ارائه خدمات ويژه تشخيص و درمان «اختلالات خواب ناشي از فعاليت‌هاي شغلي» را نيز مهيا نموده است.سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۴

دفعات مشاهده: ۲۳۰۲ کد خبر: ۴۶۹۵
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت رایان پژوه سلامت می باشد.
Copyright © 2010 RayanPajouh. All rights reserved.